Merkez: Gazimuhtar Paşa Bulvarı 1 Nolu Cad. No:12 Şehitkamil/Gaziantep ( Buhara İşmerkezi Altı )
Şube: Küçük Sanayi Sitesi B Blok 65 Nolu Cadde No;14 Şehitkamil/Gaziantep
Merkez: 0535 874 80 83 Küçük Sanayi Şubesi: 0542 416 03 82

İmmobilizer - Oto Anahtarı

            Araç kilit Sistemleri adı altında bu güne dek direksiyon, el freni, vites kolu ve debriyaj pedalı gibi elemanlara bağlanan mekanik araç kilitleri kullanılmıştır. Sonra oto alarm sistemleri, en sonunda ise İMMOBİLİZER olarak adlandırılan otomobil güvenlik sistemleri hayatımıza girmiştir.

        İmmobilizer nedir?

        İmmobilizer manyetik çalışan bir güvenlik sistemidir. İmmobilizer iki parçadan oluşur; bir parçası mikroçip şeklinde anahtarda (transponder key) bulunur, diğer parçası ise direksiyon simidinin altında kontağa bağlı bir elektronik parçadır.İmmobilizer nasıl çalışır?İmmobilizer Transponder Anahtar, kontağa girdiği anda manyetik alanın oluşturduğu etki bu parça üzerinde elektriksel işaretlere dönüşür. Bu iki parça birbirinin şifrelerini sorgular ve doğruysa aracın çalışmasına izin verirler. İmmobilizer temel olarak, aracın sahte bir anahtar ya da başka bir cisimle zorla çalıştırılmasını engeller.

        İmmobilizer, otolarda artık standart aksesuar olarak kullanılmaktadır diyebiliriz.İmmobilizer her sene milyonlarca otomobili hırsızlıktan koruyan bir araç kilit sistemidir. İmmobilizer nedir sorusuna araç güvenlik sistemi dedikten sonra,immobilizer nasıl çalışır sorusuna açıklık getirelim.

        İmmobilizer anahtarlı,2. el otomobil aldığınızda size teslim edilmemiş anahtar ya da kumanda olma ihtimaline karşı, geçmiş bilgileri sistem beyninden sildirerek size ait yeni anahtar tanıtım işlemini yaptırmanız gerekir. 

        Profesyonel Anahtar ve Çilingir Hizmetleri merkezimize gelirseniz, ikinci el aracınızın anahtar yolu ile çalınmayı engellemek için bu işlemi yapabiliriz.

Merkez: Gazimuhtar Paşa Bulvarı 1 Nolu Cad. No:12 Şehitkamil/Gaziantep ( Buhara İşmerkezi Altı )
Şube: Küçük Sanayi Sitesi B Blok 65 Nolu Cadde No;14 Şehitkamil/Gaziantep
Merkez: 0535 874 80 83 Küçük Sanayi Şubesi: 0542 416 03 82 Merkez: 0342 215 11 74 Küçük Sanayi Şubesi: 0342 232 58 92